Strona główna Sprawdź terminy zajęć


REGULAMIN ZAJĘĆ

Bartosz Marchewa - Akademia Nauki Pływania 

ul. Kołłątaja 6, 46-200 Kluczbork

NIP 7511698778

WSTĘP
co znajdziesz w Regulaminie i Karcie Uczestnika?


Regulamin opisuje warunki współpracy i udział Pływaka w naszych zajęciach pływania. Zawiera on informację o tym:

  • na co się umawiamy,

  • jakie są nasze obowiązki,

  • jak wykonujemy umowę.


Szczegółowe ustalenia dotyczące zajęć są określone w Karcie Uczestnika. Uzupełniasz ją samodzielnie lub ustalamy szczegóły indywidualnie (potwierdzamy w takim wypadku nasze ustalenia w formie wiadomości e-mail, SMS lub w ramach naszej platformy do zarządzania Szkołą).


ISTOTNE!

Gdy w Regulaminie piszemy:

  • Ty, Twój, Ciebie – chodzi nam o Zleceniodawcę wskazanego w Karcie Uczestnika.

  • my, nasze – chodzi nam o Szkołę wskazaną w Karcie Uczestnika.


Regulamin podzieliliśmy na 5 części. Każda część składa się z mniejszych rozdziałów. Znajdziesz w nich:


1. Najważniejsze postanowienia

przedmiot umowy, sposób zawarcia umowy, wynagrodzenie, odpowiedzialność.

2. Zasady współpracy

termin zajęć, organizacja zajęć, zachowanie Pływaka na zajęciach, trener, odwołanie zajęć.


3. Zabezpieczenia prawne

czas trwania umowy, wypowiedzenie umowy, zmiana umowy, odstąpienie.


4. Pozostałe kwestie


wizerunek, siła wyższa, dane osobowe, niezadowolenie z zajęć, prawa autorskie, postanowienia końcowe.


5. Definicje

wyjaśniamy, co oznaczają pojęcia używane w Regulaminie

i Karcie Uczestnika.




1. Najważniejsze Postanowienia



Przedmiot umowy, czyli na co się umawiamy?

Umowa reguluje zasady przeprowadzania przez Szkołę zajęć pływania, w których bierze udział Pływak. Zajęcia są przeprowadzane w formie wskazanej przez Ciebie w Karcie Uczestnika. Określamy tam m.in.:

  1. czas trwania umowy,

  2. liczbę zajęć.

Nasze zobowiązania:

  1. zarezerwowanie miejsca na zajęciach dla Pływaka,

  2. przygotowania zajęć zgodnie z Twoim wyborem,

  3. przeprowadzenia zajęć nauki pływania.

Twoje zobowiązania:


  1. udział w zajęciach,

  2. przestrzegania zasad obowiązujących na zajęciach,

  3. zapłata ustalonego wynagrodzenia.

Sposób zawarcia umowy

  1. Po tym jak zaakceptujesz ten Regulamin oraz uzupełnisz i zaakceptujesz Kartę Uczestnika, przekazujesz nam te dokumenty (zgłoszenie chęci zawarcia umowy z Nami). My sprawdzamy je i jeśli wszystko się zgadza i możemy przeprowadzić Zajęcia zgodnie z Twoim zgłoszeniem, potwierdzamy warunki zawieranej umowy. W przypadku korzystania przez nas z platformy do zarządzania Szkołą, akceptacja/potwierdzenie może odbyć się automatycznie przez system.


Nasza umowa obowiązuje od chwili, gdy prześlemy Ci potwierdzenie jej zawarcia.

  1. Do zawarcia umowy dochodzi między nami właśnie w momencie przekazania Ci przez Szkołę potwierdzenia zawarcia umowy – oznacza to, że wszystko, co ustaliliśmy, faktycznie zaczyna nas obowiązywać. O ile nie ustalimy inaczej, potwierdzenie zawarcia umowy przesyłamy na podany przez Ciebie adres e-mail.

Ile wynosi wynagrodzenie za zajęcia?

Zwróć uwagę, że naszą pracą jest zorganizowanie zajęć z pływania, dlatego pobieramy za to od Ciebie wynagrodzenie, które szczegółowo opisaliśmy w Karcie Uczestnika lub uzgodniliśmy jego wysokość indywidualnie i przekazaliśmy Ci potwierdzenie naszych ustaleń przez e-mail lub SMS lub poprzez platformę do zarządzania Szkołą.


Jak wygląda płatność za zajęcia?

Płatności możesz dokonać na dwa sposoby:

  1. zgodnie z opcją wybraną przez Ciebie w Karcie Uczestnika,

  2. zgodnie z opcją, którą uzgodniliśmy indywidualnie i przekazaliśmy Ci potwierdzenie naszych ustaleń przez e-mail, SMS lub w ramach naszej platformy do zarządzania Szkołą).


Prosimy o terminowe wpłaty. Chcemy, by nasza współpraca była zadowalająca dla każdej ze Stron i nie lubimy korzystać z przysługujących nam środków prawnych w celu uzyskania wynagrodzenia (dla Ciebie też nie jest to korzystne rozwiązanie – może się wiązać z dodatkowymi kosztami).


Jeśli nie zapłacisz za zajęcia terminowo, to możemy wysłać do Ciebie oficjalne pismo stworzone przez nas lub naszą kancelarię prawną, w którym wezwiemy Cię do zapłaty. Możemy również podjąć inne odpowiednie kroki prawne, np. skierować sprawę do sądu, co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami po Twojej stronie.


Jak wygląda nasza odpowiedzialność?

  1. W czasie trwania zajęć stacjonarnych odpowiadamy za bezpieczeństwo Pływaka. Zapewniamy opiekę dla małoletniego Pływaka przed zajęciami oraz do momentu odbioru małoletniego Pływaka przez Opiekuna.

  2. Jako Opiekun małoletniego Pływaka pamiętaj, by punktualnie odebrać Go z zajęć.

  3. Pływak zna zasady udziału w zajęciach i przestrzega zasad obowiązujących na terenie pływalni. O zasadach informujemy Pływaka na zajęciach. Prosimy, abyś Ty jako Opiekun także je przypomniał Pływakowi.

  4. Jeśli zdarzy się sytuacja całkowicie od nas niezależna, tj. z wyłącznej winy Pływaka czy siły wyższej, wtedy nie ponosimy odpowiedzialności za takie zdarzenie.

  5. Pamiętaj też, że Pływak, aby uczestniczyć w zajęciach nie może mieć żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach pływania. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje o stanie zdrowia Pływaka, których powinniśmy wiedzieć poinformują nas o tym.




2. Zasady Współpracy


Jak ustalamy termin zajęć?

  1. Zajęcia przeprowadzamy zgodnie z Harmonogramem przedstawionym przez nas na zasadach określonych w Karcie Uczestnika.


  1. Harmonogram ustalamy:

  • dla zajęć grupowych – nie później niż przed ich rozpoczęciem, o ile nie wskazaliśmy inaczej w KU lub naszych indywidualnych ustaleniach, które zostały potwierdzone przez e-mail, SMS lub na platformie do zarządzania Szkołą;

  • dla zajęć indywidualnych – jeśli nie wskazaliśmy harmonogramu w KU, ustalamy go indywidualnie, co potwierdzamy przez e-mail, SMS lub poprzez platformę do zarządzania Szkołą;

Jak wygląda organizacja zajęć?

  1. Zajęcia odbywają się w grupach uczestników zajęć lub indywidualnie. Jeżeli zajęcia mają formę zajęć grupowych to grupa liczy minimalnie 6 osób, a maksymalnie 12 osób.


  1. Pływak powinien być gotowy do udziału w zajęciach na co najmniej 5 minut przed ich rozpoczęciem. Jeśli Pływak spóźni się na zajęcia, nie zostaną one wydłużone.


  1. Może się tak zdarzyć, że liczba Pływaków w grupie spadnie poniżej wskazanej w KU – wtedy możemy rozwiązać naszą umowę albo zaproponować przeniesienie Pływaka do innej grupy lub podnieść opłatę za zajęcia. Nie masz obowiązku przyjmowania i korzystania z tej nowej oferty. Poinformujemy Cię o naszych propozycjach, ale zwróć uwagę, że liczba osób w grupie jest kluczowa do prowadzenia tego rodzaju zajęć.

Jak Pływak zachowuje się na zajęciach?


Pływak ma obowiązek przestrzegać zasad panujących na zajęciach oraz na pływalni:

  1. być gotowy do zajęć co najmniej 5 minut przed ich rozpoczęciem,

  2. wchodzić do wody tylko na wyraźne wskazanie Trenera,

  3. zachowywać się kulturalnie (również wobec innych Pływaków),

  4. nie przeszkadzać Trenerowi w prowadzeniu zajęć.

Kto przeprowadza zajęcia?

  1. Zajęcia prowadzi Trener, który posiada kwalifikacje do przeprowadzenia zajęć. Zazwyczaj ten sam Trener prowadzi zajęcia przez cały czas trwania Umowy, choć może zdarzyć się, że nastąpi zmiana Trenera w trakcie trwania Umowy z przyczyn niezależnych od nas. W takim wypadku wyznaczamy nowego Trenera.

  2. Jeśli Trener nie będzie z ważnych przyczyn mógł osobiście przeprowadzić zajęć (np. zachoruje), to zorganizujemy zastępstwo, aby zajęcia mogły się odbyć. Wtedy inny Trener będzie prowadził zajęcia z Pływakiem.

Czy można odwołać zajęcia?

  1. W przypadku zajęć grupowych zmiana ustalonego wcześniej harmonogramu nie jest możliwa, jeśli przyczyna leży po Twojej stronie. Wynika to z charakteru zajęć: nie jesteśmy w stanie dostosować całej grupy do takiej sytuacji.

    • Pływak może odrobić jedne zajęcia w kursie, jeśli nieobecność została zgłoszona poprzez platformę do zarządzania Szkołą, jednak nie później niż 2h przed rozpoczęciem zajęć.


  1. Przewidujemy zmianę harmonogramu zajęć indywidualnych na poniższych zasadach:

  • Pływak poinformuje nas o nieobecności najpóźniej na 24 godziny przed planowanymi zajęciami (np. SMS-em/e-mailem/WhatsAppem lub w inny sposób, w jaki się komunikujemy, np. poprzez platformę do zarządzania Szkołą);

  • Pływak odrabia zajęcia, których termin został zmieniony nie później niż do końca następnego miesiąca kalendarzowego.


Uwaga!

Jeśli nie odwołasz zajęć indywidualnych w powyższy sposób, naliczamy wynagrodzenie zgodnie z umową i jesteś zobowiązany do płatności. Jesteśmy w takim wypadku przygotowani do zajęć, Trener rezerwuje swój czas dla Pływaka.


  1. Możemy z ważnej przyczyny odwołać zajęcia najpóźniej 24 godziny przed planowanym terminem zajęć, chyba że przyczyna (np. nagła choroba, zdarzenie losowe m.in. awaria pływalni) wystąpiła później. W takiej sytuacji wspólnie ustalimy inny termin do odrobienia tych zajęć. W przypadku braku możliwości wspólnego ustalenia terminu opłata za te zajęcia zostanie zwrócona lub zostanie przeniesiona na kolejny okres rozliczeniowy lub rozliczona w ramach podsumowania końcowego przy okazji rozwiązania Umowy – Ty zdecydujesz, w którym momencie rozliczamy opłatę.


Ważne!

Pamiętaj, proszę, że nieobecność Pływaka z przyczyn leżących po stronie Pływaka nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty za zajęcia, które odbyły się zgodnie z harmonogramem lub które byliśmy gotowi prowadzić w związku z rezerwacją terminu Pływaka.




3. Zabezpieczenia Prawne


Na jaki czas umowy jest zawierana?

Umowę zawieramy na czas określony w Karcie Uczestnika.

Czy umowa może zakończyć się wcześniej?

  1. Ty możesz bez podania przyczyny rozwiązać z nami umowę w drodze jednoznacznego oświadczenia woli w formie pisemnej lub dokumentowej (m.in. e-mailem) z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca, w którym składasz wypowiedzenie. Oznacza to, że okres wypowiedzenia liczymy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym wypowiesz naszą umowę. Pamiętaj, że w okresie wypowiedzenia uzgodniona płatność nadal obowiązuje, chyba że wspólnie ustalimy coś innego i potwierdzimy to przez e-mail, SMS lub w ramach naszej platformy do zarządzania Szkołą.


  1. My możemy rozwiązać z Tobą umowę z ważnych przyczyn wskazanych w Regulaminie, a także w przypadku istotnego naruszenia przez Pływaka postanowień Regulaminu, braku zapłaty wynagrodzenia za zajęcia – po uprzednim wezwaniu do zaprzestania danego naruszenia i wyznaczenia odpowiedniego dodatkowego terminu pod rygorem wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym. W takim wypadku wypowiedzenie złożymy Ci w formie pisemnej lub dokumentowej (np. w formie wiadomości e-mail).


  1. Z chwilą zakończenia naszej współpracy rozliczamy wniesione opłaty. W przypadku nadpłaty zwracamy Ci ją niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia rozwiązania umowy, na wskazany przez Ciebie rachunek.


  1. Jeśli jednak ujawni się niedopłata, to powinieneś uregulować tę brakującą kwotę niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia wezwania. Pamiętaj, że w przeciwnym razie możemy podjąć odpowiednie kroki prawne i może wiązać się to z dodatkowymi kosztami po Twojej stronie.

Czy umowa może zostać zmieniona?

  1. Liczymy na długotrwałą współpracę z Tobą, ale może się zdarzyć, że z ważnych powodów będziemy musieli zmieniać Regulamin, tj. z powodu zmiany naszych danych, zmiany przepisów prawa, wprowadzenia nowych usług, zmian zakresu naszych usług, zmian technologicznych w naszej działalności, wydania decyzji, orzeczeń odpowiednich organów, jeśli wymuszają na nas wprowadzenie zmian.


  1. O każdej zmianie Regulaminu poinformujemy Cię e-mailowo lub pisemnie, nie później niż 14 dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian, abyś mógł/mogła się z nimi zapoznać. Będziemy czekali, aż zaakceptujesz nowe brzmienie Regulaminu przez e-mail, SMS, komunikat „do kliknięcia” w programie do rezerwacji zajęć, w ramach platformy do zarządzania Szkołą z której korzystamy lub pisemnie.


  1. Możesz też w takiej sytuacji wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym. Wtedy zawiadomisz nas przez e-mail, SMS, za pomocą platformy do zarządzania Szkołą lub pisemnie, że wypowiadasz naszą umowę.


  1. Pamiętaj jednak, że powyższa procedura nie dotyczy zmiany formy prowadzenia zajęć ze stacjonarnych na on-line, gdy z ważnych przyczyn nie będą mogły być zrealizowane stacjonarnie, tj. gdy zostanie ogłoszony stan epidemii, stan zagrożenia epidemiologicznego, stan wyjątkowy lub wprowadzone zostaną inne obostrzenia, a także jeśli będą tego wymagać względy bezpieczeństwa. O zmianie formy zajęć poinformujemy Cię e-mailowo lub pisemnie. W takim wypadku możesz skorzystać z prawa do wypowiedzenia umowy.

Czy można odstąpić od umowy?

  1. Tak. W wypadku umowy zawieranej na odległość przysługuje Ci prawo odstąpienia od Umowy w terminie 14 dni od zawarcia umowy i możesz przekazać nam oświadczenie o odstąpieniu w formie e-mail, SMS, za pomocą platformy do zarządzania Szkołą lub pisemnie kierując je na nasze dane kontaktowe. Jeśli umowę zawieramy w formie stacjonarnej, prawo odstąpienia Ci nie przysługuje.

  1. Jeśli jednak wyrazisz zgodę na przeprowadzenie zajęć przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, tracisz prawo do odstąpienia od umowy w zakresie zajęć przeprowadzonych do dnia odstąpienia. Płatność za te zajęcia zostanie naliczona zgodnie z Umową.





4. Pozostałe Kwestie


Czy wykorzystujemy wizerunek Pływaka?

  1. Nie wykorzystujemy wizerunku Pływaka do celów marketingowych, chyba że wyrazi na to odrębną zgodę.


  1. Jeśli zajęcia będą miały formę on-line, to możemy utrwalić i udostępnić wizerunek Pływaka w postaci nagrania/zdjęć z przebiegu zajęć wyłącznie do udostępnienia nagrania zajęć na platformie dla nieobecnych Pływaków. Może to się wiązać z kadrowaniem, zestawieniem z wizerunkami innych Pływaków. Przed utrwaleniem zajęć pytamy Pływaków, czy możemy to zrobić. Jeśli ktoś nie wyrazi zgody, to maskujemy jego wizerunek.


  1. Pływak nie może utrwalać, wykorzystywać i rozpowszechniać wizerunku innych Pływaków bez ich zgody!

A co, jeśli wydarzy się coś nieprzewidywalnego?

  1. Jeśli wydarzy się sytuacja o charakterze nadzwyczajnym, całkowicie niezależna od nas i od Ciebie, której nie mogliśmy przewidzieć i nie byliśmy w stanie jej zapobiec, np. powódź, włamanie, wojna, akt terroru, wprowadzenie stanu wyjątkowego, długotrwała przerwa w dostawie prądu, strajk, które spowodowały uniemożliwienie przeprowadzenia zajęć, to ani my, ani Ty nie jesteśmy zobowiązani do wykonywania naszej umowy w tym czasie.


  1. Jeśli taka sytuacja będzie utrzymywała się przez co najmniej 40 dni, to zarówno Ty, jak i my możemy wypowiedzieć naszą umowę z 14-dniowym okresem wypowiedzenia.

Co możesz zrobić, jeśli jesteś niezadowolony z naszych zajęć?


Jeśli uważasz, że nie prowadzimy zajęć zgodnie z umową, to możesz złożyć do nas reklamację dotyczącą naszych zajęć i wezwać nas do ich realizowania zgodnie z umową, a jeśli to nie poskutkuje, to żądać odszkodowania. Będzie nam łatwiej ocenić sytuację, jeśli opiszesz nam, co na naszych zajęciach Ci się nie podoba, co według Ciebie jest niezgodne z naszą umową.


Taką reklamację możesz złożyć do nas przez e-mail lub wysłać pocztą. Odpowiemy na nią niezwłocznie, nie później niż w ciągu 14 dni od jej otrzymania.


Czy chronimy dane osobowe Twoje i Pływaka?

  1. Oczywiście. Z uwagi na obszerność przepisów załączamy do regulaminu klauzule dotyczące zasad przetwarzania danych oraz informacje wynikające z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy o prawach konsumenta i podkreślamy, że przepisy tych ustaw mają zastosowanie w sprawach nieuregulowanych w Regulaminie i KU.

  2. Zawierając z nami umowę i akceptując ten Regulamin oraz KU, potwierdzasz, że zapoznałeś/zapoznałaś się z załącznikami, czyli ww. klauzulami.

Czy możesz korzystać z materiałów edukacyjnych w dowolny sposób?

  1. Może się tak zdarzyć, że będziemy przekazywać Pływakowi materiały edukacyjne. Pamiętaj, że są objęte ochroną prawnoautorską i mogą być wykorzystywane przez Pływaka wyłącznie na własny użytek.


  1. Nie pozwalamy, aby takie materiały były rozpowszechnianie przez Pływaka bez naszej zgody.

Jakiej jurysdykcji podlega zawarta między nami umowa?

  1. Umowa podlega prawu polskiemu i w razie konieczności rozstrzygnięcia sporu między nami będzie go rozpatrywał sąd polski.


  1. Jesteśmy otwarci na polubowne sposoby rozwiązywania ewentualnych sporów, zależy nam na szybkim i satysfakcjonującym rozwiązaniu.


  1. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie lub KU mają zastosowanie przepisy prawa polskiego.



5. Definicje


Pływak

uczestnik zajęć pływania.

Szkoła

to My, czyli organizator zajęć pływania.

Opiekun


rodzic, opiekun prawny i inna upoważniona osoba do reprezentowania małoletniego Pływaka.

Zleceniodawca

to Ty, czyli osoba, która zawiera z Nami umowę zgodnie z tym Regulaminem i Kartą Uczestnika.

KU/Karta Uczestnika

trzon naszej Umowy, w którym znajdziesz szczegóły naszej współpracy, w tym specyfikację zajęć, cenę zająć (cena jest podana w kwocie brutto).

Trener

osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje, która prowadzi zajęcia w naszym imieniu.

Harmonogram

termin, liczba zajęć, czas trwania zajęć.

Wymagania techniczne

to minimalne wymagania techniczne, których spełnienie jest niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Szkoła, tj.:

  • komputer, laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu;

  • dostęp do poczty elektronicznej;

  • ważny/aktywny adres e-mail, a także w określonych przypadkach klawiatura lub inne urządzenie wskazujące, umożliwiające poprawne pisanie;

  • dostęp do aktualnej przeglądarki internetowej: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome, Safari.


Platforma do zarządzania Szkołą

system informatyczny, który pozwala Nam na Zarządzanie Szkołą i w ramach którego udostępniamy Ci informacje o Zajęciach. W wypadku gdy korzystamy z Platformy do Zarządzania Szkołą informujemy Cię o tym i przekazujemy Ci dane dostępowe.


Jeśli nie korzystamy z Platform do Zarządzania Szkołą, zapisy Regulaminu odnoszące się do niego nie obowiązują Ciebie i Nas.



KLAUZULE INFORMACYJNE


OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO


Kto przetwarza dane?

Administratorem danych osobowych Twoich oraz Pływaka, jesteśmy my, czyli Szkoła.

Dlaczego przetwarzamy dane?

  • w celu zawarcia naszej umowy oraz jej wykonywania (art. 6 ust. 1 lit. b RODO);

  • w celu wypełnienia obowiązku prawnego, który ciąży na nas, w tym np. przepisów podatkowych i z zakresu rachunkowości (art. 6 ust. 1 lit. c RODO);

  • w celu realizacji naszego prawnie uzasadnionego interesu, np. w postaci ustalenia lub dochodzenia roszczeń/obrony przed roszczeniami (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);

  • w celu marketingowym, do którego wykorzystamy wizerunek Pływaka oraz do przesyłania Ci informacji handlowej za pośrednictwem newslettera na podstawie Twojej zgody (np. 6 ust. 1 lit. a RODO).


Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu przedawnienia roszczeń, czyli maksymalnie 6 lat, wniesienia przez Ciebie sprzeciwu lub do czasu wycofania zgody, jeśli zgoda była podstawą przetwarzania.

Czy przekażemy komuś Twoje dane?

Może się zdarzyć, że przekażemy Twoje dane firmom, które wspierają nas w prowadzeniu Szkoły, m.in. księgowej, Trenerom, platformie do prowadzenia zajęć online.

Masz swoje prawa!

Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych oraz sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czy udzielasz zgody na zawsze?

Twoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie, ale nie ma to wpływu na zgodność przetwarzania przed jej wycofaniem. Jeśli Twoje dane są przetwarzane w celu zawarcia i realizacji naszej umowy lub dla celów realizacji obowiązków prawnych czy ustalenia/dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, podanie danych jest dobrowolne, ale może uniemożliwiać zawarcie umowy.

Czujesz niedosyt?

Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Inne obowiązki informacyjne:


  • Ważne, abyś miał/miała świadomość zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zadbał/zadbała o podstawowe zabezpieczenia techniczne swojego urządzenia, na przykład instalując programy antywirusowe.

  • Pamiętaj, aby przekazywać nam dane poprawne i tylko zgodne z rzeczywistością.

  • Nie możesz wysyłać nam treści nielegalnych, bezprawnych, naruszających prawa innych osób, niezgodnych z Regulaminem, ani udostępniać danych do logowania innym osobom.

  • Wszelkie reklamacje, w tym dotyczące usług świadczonych drogą elektroniczną, możesz kierować na nasz adres podany w KU.

  • Przysługuje Ci ustawowe prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia z zastrzeżeniem wskazanym poniżej. O skorzystaniu z prawa do odstąpienia możesz nas poinformować, wysyłając np. e-mail lub pismo na nasz adres.

  • Twoje oświadczenie od odstąpieniu może brzmieć jak wzór poniżej:

[miejscowość, data] [Twoje dane]

Ja, [wstaw swoje imię i nazwisko] oświadczam, iż odstępuję od umowy zawartej w dniu [wstaw datę zawarcia umowy] ze Szkołą” [Twój podpis]”.


Uwaga! Do zachowania terminu ważne jest wysłanie informacji o odstąpieniu od umowy przed jego upływem, czyli 14 dni od zawarcia umowy!



Uwaga! Nie przysługuje Ci ustawowe prawo do odstąpienia od umowy w przypadku, gdy wykonaliśmy w pełni usługę za Twoją wyraźną zgodą i wcześniej poinformowaliśmy Cię, że po spełnieniu świadczenia utracisz prawo odstąpienia od umowy i przyjąłeś/przyjęłaś to do wiadomości.


  • Jeśli odstąpisz od naszej umowy w czasie 14 dni od zawarcia umowy, a Pływak uczęszczał w tym czasie na zajęcia na Twoje wyraźne życzenie, i poinformowaliśmy Cię, że z chwilą pełnego wykonania usługi tracisz możliwość odstąpienia od umowy, to powinieneś/powinnaś uregulować płatność proporcjonalnie za te zajęcia, na których Pływak był obecny. W innym wypadku na skutek odstąpienia od umowy zostaną Ci zwrócone wszystkie otrzymane płatności, niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twoim odstąpieniu. Zwrot płatności zostanie wykonany w takiej samej formie, jaką miała zapłata, chyba że wyraźnie zgodzisz się na inne rozwiązanie. Nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

  • Możesz zwrócić się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z naszej umowy, wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego, powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów i uzyskać pomoc w sprawie naszej umowy lub masz prawo skorzystać z platformy ODR (http://ec.europa.eu/consumers/odr).





Podpis Szkoły


Podpis Pływaka/Opiekuna